کتاب”شرکت های موفق ومدیران هوشمندی که به دنبال الگوبرداری هستند”

نویسنده : admin 2019/07/06 تعداد نظرات : ۰

پیش گفتار

موفقیت برای آدمی درهر شغل و یا حرفه و هرسنی اعم از کوچک یا بزرگ ویا مرد وزن فرآیندی است که اقتضائی است و نیاز به تلاش و پشتکار با الزامات مخصوص است ومهم ترین خصوصیت موفقیت ،منحصربه فرد بودن آن است.یعنی این که موفقیت نه زیاد سخت است و نه زیادآسان زیاد سخت نیست ،به دلیل این که اگر زیاد سخت بود ؛تاکنون این همه افراد و شرکت های موفق درتاریخ کسب وکارو زندگی عصرحاضرثبت نمی شد وخیلی آسان نیست.زیرا که اگر به این آسانی بود همه موفق می شدند.پس برای موفقیت بایستی الزامات آن راهم رعایت کرد. بنا به اذعان صاحب نظران؛« مهم نیست چند ساله هستید، کجا زندگی می کنید یا چه شغلی دارید، یک چیز بین همه ما انسان ها مشترک است: تمایل به موفقیت،وتعریف هر فرد از موفقیت متفاوت است، در حالی که برخی مردم موفقیت را آرامش، داشتن خانواده خوب، همسر دلسوز و والدین می دانند اما در ذهن بیشتر افراد، موفقیت مترادف است با به دست آوردن ثروت، شهرت و قدرت.

افرادموفق؛به دلیل کسب موفقیت و کامیابی در مسیر دستیابی به هدف می توانند الگوهای موفقی برای سایرین باشندزیرا که« صرف نظر از تعاریف متفاوت، راه های زیادی برای دستیابی به موفقیت در زندگی وجود دارد؛ اما تجربه ثابت کرده یکی از بهترین روش ها الگو گرفتن از افراد موفق و بزرگان تاریخ است».میکل آنژ می گوید:” خطری که بسیاری از ما را تهدید می کند تعیین اهداف بلند و نرسیدن به آن ها نیست بلکه اغلب ما اهداف کوچکی انتخاب می کنیم و به همان می رسیم.”ویا این که به زعم اندیشمندان «آینده به کسانی تعلق دارد که زیبایی رویاهای شان را باور دارند».هنری فورد می گوید:”شکست به سادگی فرصتی برای شروع دوباره است تا این بار هوشمندانه تر عمل کنید.”واولین گام انسان به سوی موفقیت زمانی است که از اسارت در محیطی که در آن برای اولین بار خودش را شناخته دست بردارد.  والتر دیزنی می گوید: ” اگر بتوانی چیزی را تصور کنی، می‌توانی آن را انجام دهی.”تمام رویاهای ما می توانند محقق شوند اگر ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم ( والت دیزنی) .

آنچه که افراد موفق را از سایرافراد متمایز می کند؛تمرکز برروی هدف است و«تمرکز یعنی انجام یک کار و نه گفتن به صد ها ایده ی خوب دیگری که وجود دارد».و ویژگی بارز دیگر افراد موفق انتخاب هدف های بزرگ درزندگی و تلاش مستمر و روزانه جهت دستیابی به اهداف تعیین شده است.زیرا که بهتر می دانند؛«وقتی در منطقه راحتی و امن هستیم هیچ موفقیت بزرگی به دست نخواهد آمد. بارها از مردم شنیده ام که می گویند نگران امنیت خود هستند، اما فراموش نکنید که امنیت برای افراد دلمرده است».ومهم تر این که افرادموفق بخوبی می دانند که اگر خسته شدن و وسوسه بر این امر که دست از کار بکشند؛بطورحتم حکمتی در کاراست زیرا که بخوبی به این امر واقفند که«معمولا درست زمانی که از انجام کاری خسته شده و می خواهید آن را رها کنید، چند قدم با موفقیت فاصله دارید. به عبارت دیگر هرچه به موفقیت نزدیک تر شده و کار سخت تر می شود بیشتر به ادامه ندادن و رها کردن هدف وسوسه می شویم».

خصوصیت دیگری که افراد موفق را متمایز می نماید }این که{ هر روز یک قدم هر چند کوچک به سمت هدف خود برمی دارند، به گفته کایزن، متخصص کسب و کار ژاپنی، پیشرفت های کوچک روزانه در نهایت به موفقیت های بزرگ می انجامد.آن‌ها مرتب در حال تلاش برای توسعه‌ی مهارت‌ها و ویژگی‌های شخصی خود برای تبدیل شدن و باقی ماندن در جایگاه یک فرد موفق هستند. آن‌ها هیچ‌وقت دست ازتلاش، یادگیری و بهبود شرایط فعلی خود برنمی‌دارند. کمتر فردی را می‌توان موفق دانست در حالی که هر روز او هیچ پیشرفتی نسبت به روز قبل نداشته باشد.

افرادموفق ویژگی بارز دیگری دارند که در اتخاذ تصمیم بزرگ و به موقع دچار تردیدو دودلی نمی شوندزیرا که به خوبی می دانند که؛تصمیم‌گیری‌های بزرگ و برداشتن قدم‌های بلند برای رسیدن به یک هدف بزرگ می‌توانند در آن واحد ترسناک و هیجان‌انگیز باشند. ازنظرافراد موفق شانس فرایندی است که خودآنان در دستیابی ذبه اهداف از آن بهره می برندو همیشه این جمله را تکرارمی کنند؛ یادتان باشد بزرگ فکر کردن و جسور بودن ربطی به شانس نداردومهم تر این که؛آن‌ها احساس می‌کنند که باید بهترین باشند!

در این افراد نیروی جاذبه‌ای ساخته و تقویت می‌شود که می‌توانند دیگر افراد شبیه و بهتر از خودشان را گرد خود جمع کنند. پس باید همواره به دنبال پیدا کردن و معاشرت با افرادی باشیم که می‌توانند برای ما منبع الهام و انگیزه باشند.

زندگی افراد موفق مملو از یادگیری است و این فرآیند سرلوحه آنان درزندگی است «توانایی ما برای یادگرفتن و پیشرفت یک راز موفقیت و کلیدی کاربردی برای بیشتر کردن و بهبود بخشیدن به توانایی‌های ما است. نوآوری و خلاقیت از نتایج مهم یادگیری دانش ها و مهارت‌های جدید به شمار می‌روند. برای این‌که به فردی خلاق، توانمند و موفق تبدیل شویم، باید همیشه و در هر حال یادگیری را در کنار اولیت‌های جدی زندگی خود قرار دهیم. ما باید همواره از دانش‌ها و اطلاعات جدید مشتاقانه استقبال کنیم و دائما به دنبال آموزش و یادگیری مهارت‌ها و تخصص‌های مرتبط با حوزه‌ی فعالیت‌مان باشیم. عطش سیری‌ ناپذیر برای آموختن یکی از عادت‌های ترک نشدنی افراد موفق به شمار می‌رود.»مصمم بودن و حفظ تمرکز در زمانی که حجمی از مشکلات و ناملایمات به سوی ما هجوم آورده‌اند راز موفقیت و کلیدی کارساز برای رد کردن شرایط سخت است. تنها در این حالت است که می‌توانید در زمان نیاز به حفظ تمرکز، احساسات مزاحم خود را کنترل کنید.

در این نوشتار؛با بررسی زندگی و رمز موفقیت افراد موفق و ارائه مطالعه موردی از کسب وکارها ؛برآنیم که بتوانیم گام مثبتی درایجاد انگیزه برای افرادعلاقه مندبرداشته باشیم زیراکه الگوبرداری از موفقیت افرادی که این را رفته اند ،برای ما درحکم گنج پایان ناپذیر است

با سپاس

محرم غفاری،تیر ماه ۱۳۹۸

 

فهرست

رازموفقیت چیست؟۲۵راز موفقیت در زندگی و کار ازنظربزرگان…………………………………………………….۸

۱۵رازموفقیت افرادخستگی ناپذیر……………………………………………………………………………………………..۱۸

رازافرادی که درشرایط سخت زندگی هم خوشحالند،چیست؟ ………………………………………………………..۳۴

۵مورد از رازهای موفقیت در کسب وکار…………………………………………………………………………………….۳۹

رازموفقیت افرادموفق جهان چیست……………………………………………………………………………………………..۴۱

۹رازموفقیت ثروتمندان جهان که هزینه ندارد……………………………………………………………………………… ۴۶

۱۰مدیرموفق۱۰کتاب اثرگذار…………………………………………………………………………………………………۵۰

افرادموفق،۱۱رازموفقیت درکارو زندگی……………………………………………………………………………………۵۷

۱۲سئوالی که هرکسب وکارموفق باید از خودش بپرسد(افسانه صدساله ها…………………………………………۷۹

۱۲سئوال که شما به عنوان کسب وکارازخودبپرسید……………………………………………………………………..۸۲

رازموفقیت ۱۰برندمطرح دنیا…………………………………………………………………………………………………..۱۰۰

بهترین فرمول موفقیت کدام است؟……………………………………………………………………………………………۱۰۵

توصیه هایی برای موفقیت بنگاه های اقتصادی…………………………………………………………………………….۱۱۵

رازموفقیت بازاریابان بزرگ……………………………………………………………………………………………………۱۲۱

رازموفقیت برندهای معروف دنیاچیست…………………………………………………………………………………….۱۲۸

رازموفقیت افرادبزرگ چیست،پیشنهادافرادموفق ومشهورجهان به شما برای موفقیت………………………….۱۳۵

عواملی که برای رسیدن به موفقیت لازم است …………………………………………………………………………..۱۴۰

فرمول ساده موفقیت ازدیدگاه موفق ترین افراد دنیا…………………………………………………………………….۱۵۳

۳رازموفقیت گوگل…………………………………………………………………………………………………………….۱۶۴

۶رازموفقیت اپل………………………………………………………………………………………………………………….۱۶۶

۱۰رازموفقیت اززبان کانرمک گرگور……………………………………………………………………………………۱۶۸

۷قانون موفقیت اززبان راجرفدرر……………………………………………………………………………………………۱۷۵

۱۰توصیه رابرت هرچ واک که برای کسب موفقیت بایدموردتوجه جدی قرارگیرد………………………..۱۸۱

۱۰رازموفقیت اززبان رالف لورن……………………………………………………………………………………………۱۸۷

۱۰رازموفقیت بنیانگذار نایک……………………………………………………………………………………………….۲۰۹

۱۰رازموفقیت سام والتون بنیان گذارفروشگاههای زنجیزه ای وال مارت ………………………………………۲۱۶

ازکلش آوکلنزتاکلش رویال،رازموفقیت سوپرسل چیست؟…………………………………………………………۲۲۲

آمازون چطوربه موفقیت رسید؟رازهای بزرگ موفقیت از زبان جف بزوس……………………………………۲۳۷ بررسی دلایل موفقیت وشکست کمپانی دل………………………………………………………………………………..۲۴۷

رستوران مک دونالد،برندموفق مک دونالد به عنوان موفق ترین رستوران های زنجیره ای جهان…………..۲۵۲

دینامیت موفقیت،رازموفقیت هنری فورد…………………………………………………………………………………….۲۶۹

رازموفقیت شرکت هوندا……………………………………………………………………………………………………….۲۷۰

رازموفقیت شرکت بنز درمدیریت ارتباط با مشتری…………………………………………….۲۷۹

۲۰کتاب روان شناسی موفقیت که حتما بایدبخوانید…………………………………………..۳۰۳

لوگوی شرکت های موفق جهان ومفهوم شناسی………………………………………………..۳۲۴

لوگوهای برندهای مطرح جهان چه می گویند………………………………………………….۳۲۸

فلسفه لوگوبرندهای برتردنیا،معنای پنهان لوگوها……………………………………………….۳۳۳

آرم شرکت های خوذروسازی،آرم خودروهای معروف……………………………………..۳۳۹

چگونگی پیدایش لوگوی شرکت های خودرو سازی ………………………………………..۳۴۷

سخن پایانی………………………………………………………………………………………………..۳۶۲

منابع و مآخذ……………………………………………………………………………………………….۳۶۴

 

دانلود و خرید۱۸۰۰۰تومان

  

ارسال نظر