پاورپوئینت”کاربرد دیجیتال مارکتینگ درگردشگری،هتل داری،فوتبال و سالن های آرایش”

نویسنده : admin 2018/08/07 تعداد نظرات : ۰

کاربرد دیجیتال مارکتینگ در گردشگری
برای رسیدن به هر هدف نیاز است به شاخص های قابل اندازه گیری، و تنظیم دقیق رویکرد سازمان با توجه به آنها و حرکت به سمت جلو، مقدار کمی از این سازمان ها در این مرحله هستند. شاید بزرگترین چالش های سازمان های گردشگری که در حال حاظر با آن مواجه هستند، عدم گزارش مناسب از چگونگی مدیریت رسانه های اجتماعی می باشد.
در واقع دیجیتال مارکتینگ به عنوان بخشی مهمی از برنامه بازاریابی گردشگری، می تواند ارزش ایجاد شده در کسب و کار را به خوبی به مشتریان انتقال دهد و به ایجاد ثروت کمک کند. اما این در حالی امکان پذیر است که تدوین و اجرای برنامه دیجیتال مارکتینگ اثر بخش و کارآمد باشد.
مدیران هوشمند برای تحقق این امر به سمت دیجیتال مارکتینگ با رویکرد جدید و استفاده از اینستاگرام روی آورده اند.زیرا که بخوبی اهمیت این رسانه اجتماعی را درک کرده اند و به راز مدیریت استراتژیک زمان پی برده اند و با تحلیل حرفه ای ذائقه مشتریان در فرصت استراتژیک ،سکاندارحرفه ای خوب برای کسب و کار خود هستند.
در این فایل نحوه استفاده تاثیرگذار و استراتژیک از دیجیتال مارکتینگ و اینستاگرام برای کسب وکارهای هتل داری،مراکزگردشگری،فوتبال و سالن های آرایش و زیبایی بصورت تحلیلی ارائه شده است.

نقش شبکه های اجتماعی در گردشگری

بیش از ۴۵ درصد گردشگران در مرحله پس از سفر محتوای مربوط به سفر را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و نقدهای آنلاین خود را ثبت می‌کنند. پس از بازگشت به مبدأ، گردشگران کیفیت کل تجربه سفر را ارزیابی می‌کنند و قضاوتی کلی از میزان رضایت بدست می‌آید.

رسانه‌های اجتماعی از قابلیت‌های بالایی برای بازاریابی در صنعتی که با روحیات و تفریحات مردم ارتباط دارد، برخوردار است. به اشتراک‌گذاری تصاویر، فیلم، گفت‌وگو، آلبوم، تگ، دایره‌های دوستان و… از امکاناتی است که مخاطبان را جذب می‌کند و توراپراتورها می‌توانند در این شرایط از طریق امکانات ذکر شده در تعریف پکیج‌های سفر، هزینه و نوع خدمات خود، با مشتری ارتباط برقرار کنند.

 

 

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در گردشگری

 

نقش رسانه های اجتماعی دربازاریابی گردشگری

بازاریابی در صنعت گردشگری در دوره های مختلف بر اساس رسانه هایی که در دسترس متولیان این صنعت بوده، انجام شده و با ظهور »رسانه های جدید« ،این نوع فعالیت بازاریابی هم باید تغییر می کرد .رسانه های جدید عصر ما، مانند شبکههای اجتماعی، با داشتن قابلیت چند رسانه ای و به اشتراک گذاری، فرصت بسیار مناسبی برای ارائه شیوه جدیدی در عرصه بازاریابی هستند .با توجه به افزایش تقاضای گردشگران سراسر جهان برای سفر، ابزار رسانهای در این دوران برای معرفی جاذبه های گردشگری و جذب گردشگران بسیار اهمیت پیدا میکند .رسانههای اجتماعیاز قابلیت های بالایی برای بازاریابی در صنعتی که با روحیات و تفریحات مردم ارتباط دارد، برخوردار است .به اشتراک گذاری تصاویر، فیلم، گفتگو، آلبوم، تگ، دایره های دوستان و از امکاناتی است که مخاطبان را جذب میکند و توراپراتورها می توانند در این شرایط از طریق امکانات ذکر شده در تعریف پکیج های سفر، هزینه و نوع خدمات خود، با مشتری ارتباط بر قرار کنند.

 

تاثیر دیجیتال مارکتینگ در گردشگری

کلان صنعت گردشگری درایران

ایران از جمله کشورهایی است که به لحاظ برخورداری از مواهب طبیعی، پیشینه ی تمدنی و موقعیت ژئوپلتیک خود به منزله ی یکی از قطبهای اصلی گردشگری شناخته میشود.بااین حال ناتوانی در مدیریت داشته ها، فشارهای محیطی و نگاه سیاسی و امنیتی در سطح دنیا به ایران سبب شده است تا بهره گیری از پتانسیل موجود با کمترین میزان کارایی دنبال شود. سهم ایران از جذب گردشگر با وجود قرار گرفتن درجمع ده کشور برتر به لحاظ جاذبه های تاریخی و نیز در اختیارداشتن جایگاه پنجم از حیث جاذبه های طبیعی به همراه توان بالای داخلی در جذب گردشگران مذهبی و سلامت؛ بسیار اندک است، این امر محرومیت ایران را در بهره مندی از جریان نقدینگی کلان صنعت گردشگری بین الملل به همراه داشته است. توسعه ی صنعت گردشگری،به ویژه برای کشورهای درحال توسعه مانند ایران که بامعضلاتی همچون نرخ بالای بیکاری،محدودیت منابع ارزی واقتصادتک محصولی مواجه هستند،ازاهمیت فراوانی برخورداراست.

تأثیر شبکه های اجتماعی بر صنعت گردشگری و معرفی کمپین ایران و نیشابور

رسانه ها در معرفی و شناخت فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای مختلف نقش بسزایی دارند. شبکه های اجتماعی به عنوان رسانه هایی قدرتمند که امروزه در اختیار اکثریت مردم دنیا قرار دارند، می تواند برای نشان دادن تصویری واقعی از مردمان کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گیرد. تصاویری که به این طریق توسط مردم یک کشور در فضای مجازی قرار می­گیرد، به دور از نگاههای سیاسی و تصویرسازی غلط دولتها، ارتباط بیشتری با کاربران سایر کشورها برقرار می­کند. شبکه های اجتماعی در حوزه گردشگری در تبادل اطلاعات و تجربیات مربوط به سفر به مناطق مختلف و تصمیم گیری کاربران برای انتخاب ایران به عنوان مقصد گردشگری تأثیر بسزایی دارند.

به منظور معرفی ایران و شهرهای توریستی کشور به عنوان قطب گردشگری منطقه و همچنین مبارزه با تبلیغات ناصحیح می­توان از قدرت نفوذ شبکه های اجتماعی و بازاریابی آنلاین در جذب و توسعه توریسم در صنعت گردشگری بهره برد.

 

دانلودوخرید ۱۲۰۰۰تومان

ارسال نظر