پاورپوئینت”آموخته های کارآفرینی برای کارآفرینانی که می خواهندمربی شوند”

نویسنده : admin 2019/03/15 تعداد نظرات : ۰

کارآفرینان باید مربی باشندو دلیل نهفته این مقایسه به دلیل شباهت مربی گری به کارآفرینی است و این که مربیان برای هرمسابقه برناه ویژه ای تدوین می کنند و مواظب هستند تااشتباه آنان سرنوشت تیم را با خطرجدی مواجه نسازند و نبرد مربیان در هر مسابقه ای نبرد ویژه ای است که علاوه برسرنوشت تیم و بازیکنان و حتی سرمایه گذاران،سرنوشت خودمربیان هم به آن بازی گره خورده است و ای بسا که مربیان مطرحی چه در سطح ملی و یا بین المللی ؛علیرغم داشتن سابقه درخشان در چندین سال فعالیت حرفه ای خویش،باید با تیم خداحافطی نمایدکه خیلی هم راحت نیست. در بحث کارآفرینی نیز علیرغم اینکه بیشتر صاحبان کسب و کارها مدیرشرکت هستند،ولیکن تصمیمات آنان می تواند سرنوشت خیلی از افراد راکه درظاهر ربطی به کسب وکارآنان نداشتندرا تحت تاثیر قراردهندبه عنوان مثال ورشکستگی یک کارآفرین می توتانند منجربه زنجیره ای از علل و معلول ها اعم از آسیب دیدن شهرت و اعتبار خانوادگی،طلاق فرزندان،ورشکستگی کسب و کارهایی که در این زنجیره قرارداشتند.خودکشی صاحبان کسب و کارهاو….باشد که در نگاه اول به چشم نمی آیند.

در این فایل زیپ شده علاوه بر ۲۳۰اسلاید پاورپوئینت،در۸۰صفحه بصورت ورد و تحلیلی مطالب کارآفرینی، جهت راهنمایی عزیزان تقدیم شده است و امید که مورد استفاده قرارگیرد….غفاری

۳اصل مهمی که قبل از آغاز سفر کارآفرینی باید از آنها اطلاع داشته باشید

اگر می خواهید بدانید که مهم ترین اصول برای شروع یک کسب و کار موفق کدام است، با ما همراه باشید.

اگر تازه سفر جذاب کارآفرینی را شروع کرده اید، باید از همین ابتدا با سه اصل کلی آشنا شوید و در ادامه راه نیز هیچ گاه آنها را فراموش نکنید.

اصل اول: خاستگاه خود را از یاد نبرید

وقتی مردم از من می پرسند که چه عاملی در پشت سر گذاشتن فراز و نشیب های مهمی که در این سال ها با آنها برخورد کرده ام، به من کمک کرده و چطور در برابر این مشکلات دوام آورده ام. به آنها جواب می دهم که هیچ وقت جایی را که از آن آمده ام، فراموش نمی کنم. خاطره زندگی کردن در یک ماشین و در سطل آشغال دنبال غذا و لباس گشتن باعث می شود که بیشتر تلاش کنم و نگرش صحیحی را در خودم ایجاد کنم. البته این کار آسان نبوده است، نمی گویم فقط مثبت فکر کردم تا همه چیز روبه راه شد. بلکه در برابر ضربه ها و شکست های اجتناب ناپذیری که در طول راه پیش می آمد، هرگز تسلیم نشدم؛ چون به هیچ وجه نمی خواستم به عقب برگردم. هر وقت در طول مسیری که در آن روز به روز موفق تر می شدم، به سال های سخت گذشته فکر می کردم، این جمله را با خودم تکرار می کردم که نمی خواهم به عقب برگردم.

اکثر افراد در مسیر رشد خود با چالش های متعددی روبه رو می شوند که باید بر آنها غلبه کنند؛ این چالش ها می تواند فقر، مشکلات خانوادگی، زندگی در خانواده تک سرپرست، مشکلات عاطفی، چالش های جسمی و انواع بیماری‎ها، مورد ظلم واقع شدن، کم بودن تعداد دوستان، سوءمصرف الکل یا مواد مخدر، مورد سوءاستفاده جسمی قرار گرفتن، قربانی تبعیض یا تعصب شدن یا ترکیبی از این موارد باشد. در حالی که برخی می خواهند گذشته و ریشه های خود را فراموش کنند، عده ای ترجیح می دهند همواره گذشته خود را به یاد بیاورند تا از این گذشته سخت و مشکلاتی که به سلامت پشت سر گذاشته اند، نیرو بگیرند. چنانچه جایگاه فعلی خود را با موقعیتی که در گذشته داشته اید، مقایسه کنید، حتی اگر هنوز در آغاز راه کارآفرینی باشید، متوجه می شوید که چه مسیر طولانی و دشواری را طی کرده اید تا به این استقلال برسید.

به علاوه از یاد نبردن گذشته تان باعث می شود که تواضع و فروتنی تان را حفظ کنید. مسلماً نمی خواهید که تمام عمر این چالش ها را بهانه پیشرفت نکردن بکنید و برای خودتان تاسف بخورید. بهانه آوردن بسیار آسان است: «منی که در یک خانواده ثروتمند به دنیا نیامده ام، چطور می توانم موفق شوم؟» یا «با این کودکی سختی که من داشته ام، چطور می توانم خودم را باور کنم؟» داستان های بی شماری درباره موفقیت افرادی وجود دارد که خودشان را از هیچ به همه چیز رسانده اند و رویاهای خود را زندگی کرده اند. نکته اینجا است که خاطرات روزهای سخت گذشته باید نیروی محرکه شما برای بیشتر تلاش کردن و از میان برداشتن موانع باشد. حتی اگر از خانواده ثروتمندی باشید، حتماً باز هم مشکلات و دشواری هایی را در زندگی شخصی تان تجربه کرده اید.

اصل دوم: ورزش کنید و جسم و ذهن تان را تقویت کنید

اکثر افراد فکر می کنند که ورزش کردن تنها برای تناسب اندام مفید است، حال آن که ورزش به سلامت ذهن نیز کمک می کند. ورزش استرس و اضطراب را کم می کند و انگیزه شما را برای فعالیت بیشتر، افزایش بهره وری و تمرکز و حتی خلاق تر شدن افزایش می دهد. ذهن سالم در بدن سالم است و ورزش کردن باعث می شود که حال تان از نظر روحی و عاطفی نیز بهتر شود. با ورزش کردن می توانید مشکلات تان را فراموش کنید و فارغ از دنیا خودتان را در برنامه تمرینی روزمره تان غرق کنید. بسیاری برای فراموش کردن مشکلات به الکل پناه می برند، حال آن که ورزش کردن جایگزین بسیار موثرتری است که همواره به من در پشت سر گذاشتن روزهای سخت کمک کرده است.

برای مثال در سال ۱۹۸۸، وقتی ارزش خالصم منفی شد، ۱۸۰۰۰۰ دلار بدهی روی کارت اعتباری داشتم و به جز سوپرمارکتم هیچ دارایی دیگری نداشتم که به پشیزی بی ارزد، این ورزش بود که به دادم رسید. یادم می آید که هر روز بعد از ۱۵ساعت و نیم کار سخت، ۲۰ دقیقه تا باشگاه رانندگی می کردم و آنجا روی تردمیل می دویدم و مدام به خودم می گفتم: «می فروشمش، می فروشمش، می فروشمش.» در نهایت نیز بعد از یک سال توانستم معامله خوبی انجام دهم. ورزش روزانه تنها چیزی بود که آن روزها مرا سرپا نگه داشت؛ ورزش نیروی محرکه ای بود که انگیزه را در من تزریق می کرد.

به آرامی شروع کنید و برنامه ورزشی روزانه ای را که دوست دارید، برای خودتان تعریف کنید؛ این ورزش می تواند تمرین با وزنه، کار با دوچرخه ثابت، دویدن روی تردمیل یا ترکیبی از ورزش های مورد علاقه تان باشد. نکته مهم این است که به خودتان قول بدهید که ورزش را در هر شرایطی فراموش نمی کنید و برنامه تان را پشت گوش نمی اندازید. برای این که در ابتدا بتوانید سه یا چهار بار در هفته ورزش کنید، باید اراده ای قوی داشته باشید، اما ورزش کردن بعد از گذشت چند ماه برای تان آسان تر می شود. وقتی ورزش به بخشی از زندگی تان تبدیل شد، آثار آن به تدریج مشخص می شود. احساس بهتری درباره خودتان پیدا می کنید که فقط به ورزش کردن مربوط نمی شود، بلکه از پایبند بودن به قول و تعهدی نشأت می گیرد که برای بهبود وضعیت تان به خودتان داده اید. ورزش کردن نظم و انضباط را به شما یاد می دهد و اعتماد به نفس تان را بیشتر می کند.

اصل سوم: خودتان را در حلقه ای از افراد موفق و مثبت اندیش یا همفکر قرار دهید

اگر می خواهید یک بوکسور خوب شوید، باید با قهرمان بوکس رقابت کنید. ممکن است در این مسابقه ببازید، اما مطمئناً درس های زیادی از آن خواهید گرفت. اگر می خواهید در کسب و کارتان موفق شوید، باید از اشخاصی درس بگیرید که راهی را که شما در آغازش قرار دارید، طی کرده اند.

من همواره دوستان مسن تری را انتخاب می کنم که از من موفق تر عمل کرده اند و به این ترتیب همواره کوچک ترین فرد در حلقه دوستانم بوده ام، اما می دانم که می توانم درس های ارزشمندی را از دوستان بزرگ تر خودم یاد بگیرم. همچنین سعی کنید که دوستانی مثبت اندیش و همفکر انتخاب کنید. همفکر بودن به معنای داشتن اهداف مشابهی است که لزوماً یکسان نیستند، در هر حال شما و دوستان همدل تان هر دو برای رسیدن به موفقیت های بزرگ تلاش می کنید. مثبت اندیشی نیز بسیار مهم است. افراد منفی باف دائماً به دنبال بهانه می گردند، حال آن که اشخاص مثبت اندیش راه حل پیدا می کنند. وقتی بقیه می گویند: «من دیگر نمی توانم و تسلیم می شوم.» افراد مثبت اندیش می گویند: «ما می توانیم با همفکری هم راه حلی را پیدا کنیم. بیایید راه های الف، ب و ج را امتحان کنیم.» افراد مثبت اندیش حتی در شرایط بد نیز نکته مثبتی پیدا می کنند و نیمه پر لیوان را می بینند.

به لطف احاطه شدن توسط افراد مثبت اندیشی که مرا بهتر از خودم می شناسند، توانستم ضمن برخورداری از تشویق و حمایت دوستان همفکرم، اطلاعات بیشتری را درباره کسب و کار و املاک و مستغلات به دست بیاورم. مهم نیست که می خواهید چه کاری انجام دهید، مطمئن باشید که قرار گرفتن در حلقه ای از دوستان موفق و همفکر برای تان مفید خواهد بود. در هر صنعتی که فعالیت داشته باشید، دلگرمی و حمایت افراد موفق انگیزه بالایی را در شما تزریق خواهد کرد.

 

کارآفرینی را می توان آموخت

کلاس های کسب و کار برای کارآفرینی پیش شرط نیستند و برخی از بنیانگذاران شرکت های نوپا کسانی بوده اند که ترک تحصیل کرده اند، اما بسیاری دیگر می گویند از دوره های تحصیلی و فرصت های یادگیری تجربی که بر مبانی کارآفرینی متمرکز بوده ، بهره مند شده اند.

جاشوا ریوز (Joshua Reeves)، مدیر اجرایی خوش صحبت یک شرکت نوپا در زمینه مزایا و پرداخت به نام Gusto، سخنرانی با عنوان «صحبتی درباره کارآفرینی» را اینگونه آغاز کرد که او در کنار تحصیل در رشته مهندسی برق، در «سمینار رهبران تفکر کارآفرینی» در دانشگاه استنفورد به مدت ۱۴ ترم به طور متوالی شرکت کرده است.

آموختن کارآفرینی

کوین سیستروم (Kevin Systrom) و مایک کریگر (Mike Krieger)، بنیانگذاران اینستاگرام، در یک برنامه کاری/مطالعه ای کارآفرینی که کلاس ها، مربیگری و دیگر تجربیات چندجانبه را در بر می گرفت، به عنوان دانشجو با یکدیگر ملاقات کردند. آنها و دیگر کارآفرینانی که طی ۹ ماه در «برنامه همکارانMayfield»، که در استنفورد برگزار می شد شرکت کردند، عنوان می کنند این خردمندانه ترین تجربه ای بود که به عنوان دانشجو کسب کرده اند.

فارغ التحصیلان دیگر این برنامه شامل بنیانگذاران شرکت های نوپایی مانند کیت راجرز (Kit Rodgers) از «Cryptography Research»، آوید لاری زاده (Avid Larizadeh) از «Bottica and Google Ventures»، دیوید مریل (David Merrill) از «Sifteo» و بابی لی (Boby Lee) از «BTCC» می شوند. هر یک از آنها دارای استعدادهای ذاتی و انگیزه هایی هستند که همراه با بینشی که به عنوان دانشجو به دست آوردند، آنها را به سمت موفقیت در کارآفرینی سوق داد.

الون ماسک (Elon Musk) می تواند مفهوم یک کارآفرین ذاتاً بااستعداد را تحقق بخشد، اما بنیانگذاران مذکور اثبات می کنند که مهارت ها و تفکر لازم را می توان آموخت. هر دو برنامه «سمینار رهبران تفکر» و «برنامه همکاران» از طریق مرکز کارآفرینی در دانشکده علوم مدیریت و مهندسی استنفورد ارائه می شوند.

پیتر دراکر (Peter Drucker) فقید، یکی از متخصصان پیشرو در زمینه مدیریت در قرن بیستم، به بهترین شکل این موضوع را بیان می کند، «راز و رمز کارآفرینی؟ هیچ سحری نیست، مرموز نیست و هیچ ارتباطی با ژن انسان ندارد. تنها یک نظم است و مانند هر رشته ای می توان آن را آموخت.»

بله؛ برخی استدلال می کنند کارآفرینی بیشتر هنر است تا علم و گاه نیاز به ابتکار در مواجهه با موقعیت های منحصر به فرد و غیرقطعی دارد. اما ویژگی های آشکاری وجود دارند که کارآفرینان موفق تمایل دارند آنها را به اشتراک بگذارند، از جمله:

  • اشتیاق شخصی برای حل مسئله؛
  • چشم اندازی برای آنچه نوآورانه است؛
  • مهارت ایجاد محصول یا خدمت و کسب و کاری در مورد آن؛
  • سرسختی در جست وجوی بازخورد، تکرار و انعطاف به طور مداوم؛
  • توانایی همکاری و الهام بخشیدن به کسانی که اطراف شما هستند.

 

آموخته های کارآفرینی

ظهور غیرمنتظره ابزار فناوری هوشمند و کمک به کسب و کار

جمله معروف «شما باید هوشمندانه کار کنید و نه سخت» تطابق بسیاری با شرایط امروز کسب وکارهای جهان دارد. فناوری های نوین و ارزان قیمتی وجود دارند که می توانند زمان و پول بسیاری را برای صاحبان کسب وکار ذخیره کنند و نتایج مطلوبی به بار آورند.

اگر به دنبال کاهش هزینه ها و یا بهبود خدمات مشتریان خود هستید، از این راه حل های مبتنی بر فناوری جهت پیشبرد کسب وکارتان استفاده کنید.

تحلیل داده

با استفاده از دستیار صوتی آمازون اکو (Amazon Echo) می توانید امور مختلفی را از سفارش غذا گرفته تا برنامه ریزی ملاقات ها به انجام برسانید. با استفاده از فناوری حتی قادر خواهید بود کارهای به مراتب بیشتری را نیز صورت دهید. برای مثال با استفاده از سایت الکسا (Alexa) می توانید تحلیل های مرتبط با حوزه وب را بررسی کنید و یا از تحلیل غیررسمی گوگل برای گزارش وضعیت سایت خود بهره ببرید. به این طریق قادر خواهید بود تعداد بازدیدکنندگان، کلیک ها و سایر داده های موردنیازتان را مشاهده کنید.

داده های یک بازه زمانی خاص مانند یک روز یا هفته را نیز می توان از این سرویس ها دریافت کرد. الکسا بدون نیاز به حتی یک کلیک می تواند این اطلاعات را به شما ارائه دهد. اگر پیشتر از سرویس اکو استفاده می کردید، می توانید با یک آموزش چند دقیقه ای، عملکرد آن را در ارائه تحلیل داده ها و مدیریت سایت فرا بگیرید. از این سرویس می توان به عنوان یک سرمایه گذاری کوچک با کارایی متعدد و نقشی انکارناپذیر برای دارندگان کسب وکارهای کوچک استفاده کرد.

خدمات مشتریان

ارائه خدمات به مشتریان محدود به ساعات کاری است، مگر اینکه آن را به خارج از کشور برونسپاری کرده باشید، اما چت بات ها امکانی کاربردی جهت پشتیبانی از مشتریان به محض نیاز فراهم کرده اند. با استفاده از فناوری هوش مصنوعی می توانید مسائل کوچک مشتریان را به راحتی و بدون نیاز به دخالت شخصی حل و تمرکزتان را معطوف به آنانی کنید که خدمات بیشتری نیاز دارند.

بنابر مطالعات متخصصان مؤسسه اپ (AppInstitute)، این سرویس می تواند حجم عملیات را تا ۶۶درصد کاهش دهد. با توجه به وجود بات های متنوع از جمله BotEngine، Bold360 و Botsify، گزینه های متنوعی پیش روی خود دارید و می توانید آنچه برای کسب وکارتان مفیدتر است را انتخاب کنید.

مدیریت مصرف انرژی

مدیریت هزینه های مربوط به گرمایش و سرمایش از طریق فناوری های هوشمند، روشی ایده آل جهت کاهش هزینه ها و افزایش منافع است. ترموستات نست (Nest Thermostat) اولین دستگاه دارنده ستاره انرژی است که می تواند به صورت خودکار شرایط آب وهوایی را با برنامه فصلی تعدیل کند. بنا بر ادعای سایت سازنده، از این طریق می توانید ۱۰درصد در هزینه گرمایش و ۱۵درصد در هزینه سرمایش صرفه جویی کنید و نتایجی بهتر از یک ترموستات قابل برنامه ریزی استاندارد به دست آورید. ترموستات سنسی (Sensi Thermostat) محصول شرکت امرسان (Emerson)، یکی دیگر از انتخاب های مناسب است که از جانب سایت Reviewed.com به عنوان بهترین ترموستات هوشمند سال ۲۰۱۸ انتخاب شده است.

 

هر دو سیستم با تلفن هوشمند قابل کنترل هستند. اگر نمی خواهید تمام ساعات روز را در دفتر کار سپری کنید، کافی است برنامه زمانی حضور در دفتر را به اپلیکیشن بدهید تا دمایی ایده آل برای زمان حضورتان مهیا کند. با استفاده از این سیستم ضمن بهینه سازی دمای دفتر کار، در بودجه خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

امنیت کسب و کار

با استفاده از کنترل های امنیتی هوشمند، بسیاری از صاحبان کسب و کار تعداد کارمندان بخش حراست را کاهش داده اند. قفل هوشمند ارائه شده توسط Schlage Smart Deadbolt و Kwikset Kevo می تواند ضمن همگام سازی خود با تلفن هوشمند و صرف نظر از ساعات شبانه روز، نسبت به باز شدن درب های دفتر کار به شما هشدار دهد؛ خواه داخل شهر باشید و یا در نقطه ای دیگر از جهان!

با این سیستم هیچ کلیدی به صورت غیرقانونی کپی، دزیده و یا گم نمی شود و نیازی نیست که در صورت اخراج یک کارمند تمامی قفل ها عوض شوند. هر کارمند با استفاده از رمز مخصوص به خود وارد دفتر کار می شود و تنها با کشیدن انگشت بر روی صفحه نمایش می توان امکان دسترسی جدیدی ایجاد کرد. مضاف بر این می توانید از طریق این سرویس ساعات ورود و خروج کارمندان را نیز تحت نظر بگیرید.

آموخته های کارآفرینی

 

مدیریت جوهر پرینتر

یک مشکل رایج؛ شما شدیداً به کپی یک پروپوزال تجاری نیازمندید و یا می خواهید گزارش مهمترین مشتری خود را چاپ کنید که ناگهان با پیام «کمبود جوهر» مواجه می شوید. در این شرایط مجبور هستید برای خرید جوهر و یا پرینت اسناد مربوطه به سرعت خود را به یک فروشگاه برسانید که طبیعتاً هزینه در بر دارد و به صرفه نیست.

برای رفع مشکلاتی از این دست، می توانید از فناوری های هوشمند مانند نرم افزار Brother Refresh و یا Amazon Dash Replenishment استفاده و دستگاه پرینتر و یا کپی خود را به سیستم آنها متصل کنید.

این سرویس ها ضمن کنترل سطح جوهر دستگاه از راه دور، زمان نیاز به جوهر را شناسایی و به صورت خودکار آن را برای تان ارسال می کنند. برخلاف اشتراک های سنتی که صرف نظر از نیاز شما و در بازه های زمانی مشخص محصولی را برای تان می فرستند، این سرویس ها آنچه نیاز دارید را در زمان مناسب ارسال می کنند. در عین حال شما را از مراجعه حضوری به فروشگاه بی نیاز می سازند و ضمن کاهش هزینه و زمان اتلافی، کسب وکارتان را به نحوی مطلوب پیش می برند.

 

سرمایه گذاران مشتاق ملاقات با چه نوع کارآفرینانی هستند

اخیراً با بسیاری سرمایه گذاران نشست و برخاست داشته ام. بیشتر این ملاقات ها جهت آشنایی دو شخص با اهداف و علائق مشترک بود که به دنبال بررسی احتمال همکاری بلندمدت هستند. احتمالاً شما به عنوان مؤسس تجارتی نوپا، کسب سرمایه ای عظیم از طریق سرمایه گذاران را اقبال و شانسی بزرگ قلمداد می کنید، اما حقیقتاً این رابطه باید دوطرفه و با اشتیاق و درک متقابل شکل بگیرد.

همچنین در نظر داشته باشید که سرمایه گذاران باید ملاقات با شما را نوعی خوش شانسی قلمداد کنند. شما می توانید We Work (35 میلیارد دلار ارزش) و یا Air B-N-B (31 میلیارد دلار ارزش) و یا مایکل کورس (۱۰ میلیارد دلار ارزش) بعدی باشید. سرمایه گذاران با ملاقات مؤسسین حاذق، درکی مناسب و به روز از بازار پیدا می کنند و می توانند به ایده ها و استراتژی های جدیدی دست یابند.

سرمایه گذاران کارآفرینان

اگر این شرایط را دارا هستید (که برای من سال ها زمان برد و نیازمند پشتکار زیادی بود)، سرمایه گذاران مشتاق دیدار با شما خواهند بود.

شما دارای هوش و روابط کافی برای معرفی توسط شخصی از درون شبکه آنها هستید

همان طور که اشاره شد، سرمایه گذاران با پیشنهادات متعددی برای سرمایه گذاری روبه رو می شوند. بدین ترتیب، حتی اگر وب سایت آنها شما را به تماس ترغیب می کند، از انجام این کار خودداری کنید. دنیای تجارت پیچیده است و به منظور موفقیت تجاری، شبکه سازی ابتدایی و معارفه از طریق افراد مختلف امری بسیار مهم محسوب می شود. در نتیجه اگر فردی شما را به یک سرمایه گذار معرفی کند، نشان دهنده این است که دارای مهارت های به خصوصی هستید. در این روش، سرمایه گذاران از طریق افرادی با کارآفرینان ملاقات می کنند که آنها را می شناسند و به ایشان اعتماد دارند.

مسئله ای را شناسایی کرده اید که تنها خود قادر به حل آن هستید

سرمایه گذاران به کارآفرینانی که تنها به منظور داشتن تجارتی شخصی، به طراحی شرکت استارتاپ پرداخته اند، علاقه ای ندارند. آنها به دنبال افرادی هستند که در زمینه خود دارای دانش و تجربه کافی باشند و در طول دوران فعالیت شان، موفق به شناسایی یک مشکل و برای حل آن دست به کار شده اند.

استارتاپ شما در یک بازار نسبتاً بزرگ فعالیت می کند

سرمایه گذاران به دنبال سود هستند، بنابراین بازار هدف شما باید حداقل ظرفیتی یک میلیارد دلاری داشته و یا بازاری کوچک و با پتانسیل بسیار بالا باشد که بتوانید صنف آن را رهبری کنید.

تمام دارایی خود را خرج کرده و حتی از دوستان و آشنایان نیز کمک گرفته اید

سرمایه گذاران به دیدن شکست ناپذیری و تلاش همه جانبه به منظور قوی ساختن شرکت در مراحل اولیه، علاقه مند هستند. این امر نشان دهنده آن است که شما ماجراجو هستید و از صرف زمان و پول خود برای توسعه ایده ای عملی، هراسی ندارید. کمک گرفتن از دوستان و آشنایان در مسائل مالی، نشان دهنده آن است که شبکه اطراف شما نیز به این ایده ایمان دارد. کار ساده ای نیست، اما کسب سرمایه در مراحل اولیه، راه را برای رسیدن به مراحل بعدی هموار خواهد کرد.

با معیارهای قابل توجه، جاذبه اولیه را ایجاد کرده اید

آیا در زمینه جذب تعداد زیادی از کاربران موفق بوده اید؟ آیا ترافیک بالایی برای وب سایت خود ایجاد کرده اید؟ آیا مردم شروع به خرید محصول و اثبات ایده شما کرده اند؟ آیا خبرهای پیرامون شما زیاد است؟ آیا تعداد فعل و انفعالات صورت گرفته در فضای مجازی شما بالاست؟ تمامی اینها نشانه های تطابق محصول با بازار هدف هستند و اگر موفق به ایجاد جاذبه در هر یک از این زمینه ها شوید، سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری بر روی ایده شما مشتاق خواهند بود.

 

مشاور و یا انجمن سرمایه گذاران بسیار مجربی در اختیار دارید

سرمایه گذاران تنها به دنبال ایده های خوب نیستند، بلکه در پی تیمی مجرب در کنار ایده مناسب هستند. احتمال سرمایه گذاری این افراد بر روی تیمی عالی با یک ایده ضعیف، بیشتر از احتمال سرمایه گذاری ایشان بر روی ایده ای خوب با یک تیم ضعیف است. اگر افرادی باتجربه و سابقه درخشان در نوآوری و سودآوری در کنار خود داشته باشید، پول به سمت شما سرازیر خواهد شد. اگر هر کدام از افراد شما به موفقیت قبلی رسیده باشند، نکته ای بسیار مثبت محسوب می شود. علاوه بر این باید در نظر بگیرید که آیا گروه مشاورین خوبی در اختیار دارید و سرمایه گذاران مشهور دیگری از شما حمایت می کنند؟ اگر توانایی نمایش حمایت رهبران صنف به وسیله رابطه، پول، زمان و پشتیبانی را داشته باشید، دیگر سرمایه گذاران به سمت شما خواهند آمد.

تمامی مدارک و کاغذبازی های مالی و حقوقی شما مرتب و منظم است

آیا فرم های مالیات سال گذشته را تکمیل کرده اید؟ آیا برگه وضعیت بالانس مالی اخیر شما آماده ارسال است؟ آیا برابری تیمی، وظایف و مسئولیت ها و مدارک NDA آماده هستند؟ آیا کاغذ عملکرد فصل شما تنظیم شده است؟ تمامی اینها نکاتی هستند که سرمایه گذاران برای تحقیق در مورد شرکتی که از آن اطلاعات چندانی ندارند، بدان ها مراجعه می کنند. نظم و در اختیار داشتن این مدارک در سهولت فرآیند به شما کمک خواهد کرد. حضور یک حسابدار و وکیل نیز تمامی این مراحل را ساده تر می سازد.

 

 

دانلودو خرید۱۵۰۰۰تومان

zip
ارسال نظر