پاورپوئینت”اینستاگرام ابزار استراتژیک دربازاریابی وتغییردهنده بازی برای کارآفرینان

نویسنده : admin 2018/08/13 تعداد نظرات : ۰

اینستا گرام.
این روزها اینستاگرام محبوبیت خاصی در بین جوانان پیدا کرده و فیس بوک دیگر آن محبوبیت قبلی را ندارد. شبکه های اجتماعی پر طرفدار دیگری نیز مانند توییتر،فرندفید و گوگل پلاس نیز کاربران زیادی دارند اما چیزی که باعث مقبولیت بیشتر این شبکه شده، این است که علاوه بر این که هنوز فیلتر نشده ، استفاده آسان و راحت و دید بصری خوبی را در اختیار مشترکان خود قرار می دهد. این محبوبیت اینستاگرام می تواند ابزاری مفید برای برندها باشد تا بتوانند محصولات خود را معرفی کنند و حتی به فروش برسانند.
نفوذ شبکه های اجتماعی تا نقطات بسیاری پیشرفت کرده اند و در بسیاری از عرصه های تجاری،سیاسی و تمام لایه های زندگی انسان نفوذ کرده اند و مورد توجه کارشناسان و تاجران و سیاستمداران بسیار زیادی قرار گرفته است.و بحث بازاریابی شبکه های اجتماعی دراین روزها بسیار مطرح میباشد.
یکی ازاین شبکه ها که خیلی هم پرکاربرد و تاثیر گذارمیباشد اینستاگرام است که در کشور ما بسیارپرکاربرد میباشد.که هم جنبه بازاریابی در این شبکه در ایران پررنگ میباشد هم جنبه های سیاسی و آموزشی و…
نکته کلیدی که مدیران کسب وکار امروزی بایدبه ان امعان نظر داشته باشند،این که در فضای فعلی کسب وکار یکی از مولفه های تاثیرگذار اینستا گرام می باشد که بدلیل جوان بودن تکنولوژی و جوان بودن مخاطبین نقش ویژه ای را می تواند در بازاریابی گسب وکارهاایفا نماید،جوانانی که با کمترین هزینه بیشترین درآمد را برای کسب وکارها به ارمغان خواهند آورد.

بازاریابی با اینستاگرام: نقش تغییرات جدید اینستاگرام در دیجیتال مارکتینگ

نقشِ اول استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی با اینستاگرام در حال حاضر محتوای تصویری است. یک تصویر می‌تواند اثر مثبتِ فوری در دیدن شدن یک برند و برقراری ارتباطی خوب با مخاطبین داشته باشد. برای ما قدرت پردازش تصاویر ۶۰.۰۰۰ بار سریع‌تر از متن است و ۹۰٪ اطلاعات قابل انتقال به مغز ما بصری می‌باشد. به همین دلیل هم شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام برای کاربران لذت بخش هستند.

فروش آنلاین در اینستاگرام

اینستاگرام پلتفرمی متمرکز بر تصاویر و هنر بوده که حالا به خوبی در حال تبدیل به یک شبکه خرید گسترده می‌باشد. براساس تحقیقات رسمی۶۰٪ اینستاگرامرها درباره محصولات و خدمات جدید، درون خود اپلیکیشن اطلاعات کسب می‌کنند، همچنین ۷۵٪ اقداماتِ سمت کاربر مثل بازدید از وب‌سایت، سرچ یا توصیه کردن به یک دوست بعد از تاثیرگذاری یک پست اینستاگرامی به وی است. بدون شک معرفی قابلیت تگ خرید محصولات در اینستاگرام باعث تغییر و تحولات گسترده در بازاریابی با اینستاگرام و دیجیتال مارکتینگ و می‌شود و از آنجایی که روز به روز بر محبوبیت این شبکه اجتماعی افزوده می‌شود، نیاز است بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را برای این تغییرات استراتژیک آماده کنید.

بازاریابی با اینستاگرام و ابزاری به نام استوری

بارزترین چلنج فیسبوک با اسنپ‌چت همین قابلیت بوده است. بیش از ۱۰۰ میلیون اینستاگرامر روزانه از استوری‌ها استفاده می‌کنند. قابلیتی که در ابتدای راه بوده و توانسته جذابیت تازه‌ای برای خیلی از کاربران داشته باشد. فیسبوک امکانات فانتزی خوبی بر روی استوری توسعه داده، چیزی شبیه ماسک‌های ویدئویی MSQRD و امکانات نوشتاری که کاربر را تشویق به تولید محتوا می‌کند. پیغام شفاف story برای دیجیتال مارکتر ها این است که شما می‌توانید عکس و فیلم مرتبط با برند خود پست کنید بدون اینکه کاربر احساس کند تبلیغات است. محتوا می‌تواند در خدمت ساختن لایف‌استایل برای برند شما باشد و بازاریابی با اینستاگرام نیاز به محتوای خلاق دارد.

البته امپراتوری زاکربرگ در فیسبوک با چالش‌های جدی‌تری روبرو است. قابلیت Reactions که جایگزینی برای Like شده آنچنان موفق نبوده است. ۹۳ درصد از کاربران فیسبوک حاضر نشده‌اند رفتار خود را در قبال لایک همراه با اموجی تغییر دهند.

برای متحول کردن بازاریابی آنلاین خود در اینستاگرام آماده‌اید؟

قبل از تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود مشخص کنید که هدف شما از تولیدمحتوا برای اینستاگرام چیست؟ آیا به دنبال چشم و هم‌چشمی هستید؟ یا اگر لایک و فالوور برای کسب و کار خود داشته باشید حس خوبی به شما می‌دهد و دوست دارید سرگرم آن باشید؟ البته بعضی هم نگاه جدی به اینستاگرام داشته و لایک و فالوور را به منزله اعتبار کسب و کار خود می‌دانند که درست است، اما هیچ وقت نباید کیفیت محتوا را فدای لایک و فالوور کرد.

اما اگر به اینستاگرام به عنوان بستری برای یک بازاریابی و برندینگ اثربخش نگاه‌ می‌کنید و قصد دارید با افزایش تعداد کسانی که برند شما را می‌شناسند و قرار گرفتن در اولویت فکری آنها، هزینه‌های تبلیغات و بازاریابی خود را کم کنید توصیه می‌کنیم قدری تخصصی‌تر به این موضوع نگاه کنید.

در جورچین مشتریان متعددی دیده‌ایم که به ظرفیت موتورهای جستجو برای کسب و کار خود بی‌تفاوت بودند. آنها نسبت به مشتریان بالقوه‌ای که در گوگل درحال جستجو هستند بی‌اطلاع بودند. ابزار kwfinder به شما یک دید مختصر از میزان سرچ کلمات کلیدی فارسی در گوگل بطور ماهانه می‌دهد. به منظور قرارگرفتن در جایگاه مطلوب در موتورهای جستجو این مطلب جورچین را از دست ندهید.

اگر شما درحال تولید محتوا روی اینستاگرام هستید پس باید قواعد بازاریابی محتوایی را بدانید. محتوای درست سرمایه‌گذاری است. محتوا ارتباط می‌آفریند، ارتباط منجر به اعتماد می‌شود و اعتماد افزایش فروش شما را دربرخواهد داشت. مهم‌ترین عامل استراتژی محتوایی صحیح و به دور از آزمون و خطاست.

اهمیت اینستاگرام برای کسب وکارها

اینفوگرافیک چرا کسب و کار شما به اینستاگرام نیاز دارد

 

 

 

.
.
.
۱۰۱-چرا اینستاگرام بستر مناسبی برای دیجیتال مارکتینگ است؟

دانلود و خرید۱۲۰۰۰تومان

ارسال نظر